Kruhový trénink

Kruhový trénink

Kruhový trénink je spojení více cviků (5-8) bez přestávky, avšak na různé svalové skupiny-pokud možno co nejvíc od sebe vzdálené (co nevětší zrychlení krevotoku v celém krvním oběhu). Cvičí se např. ve 2-4 okruzích za sebou nebo s krátkou přestávkou-zaléží na rozvoji celkové kondice a trénovanosti.

Ve studiu MOVE & FOOD je na výběr ze dvou druhů kruhových tréninků - zdravotní  a redukční.


REDUKČNÍ KRUHOVÝ TRÉNINK

Redukční kruhový trénink je zaměřen na problémové partie jakými jsou boky, bříško, zadeček. Lekce se skládá z 10 minutového zahřátí na rotopedu či běžeckém pásu. Poté následuje instruktáž k jednotlivým cvikům dané lekce. Po instruktáži každý cvičící začne cvičit jednotlivé cviky po dobu 1 minuty. Po uplynutí časového limitu se přesouvá na další stanoviště, kde provádí další cvik. Toto kolečko opakuje celkem 4x. Na závěr lekce je 10 minutové protažení.

Na lekci si s sebou vezměte ručník, sportovní oblečení a obuv. Tekutiny lze zakoupit v baru před začátkem lekce.

Lekce trvá 60 minut. 

Probíhá každé pondělí od 19:00  - pokročilí

Středa od 19:00 - začátečníci

Popřípadě pro skupinu více než 4 osob je možné udělat kruhový trénink dle dohody v libovolné čase. maximální počet je 7 osob. 

ZDRAVOTNÍ KRUHOVÝ TRÉNINK

Zdravotní kruhový trénink je vhodný pro osoby, které trápí bolesti páteře, trpí nějakým z civilizačních onemocnění - cukrovka, vysoký krevní tlak, osteoporóza nebo jen chtějí zlepšit své držení těla. Vhodný je i pro seniory.

Lekce zdravotního kruhového tréninku se skládá ze zahřátí těla na rotopedu či běžeckém pásu. Následuje sestava několika cviků, které zlepšují koordinaci a protahují zkrácené svalstvo., které vede k nesprávnému držení těla. Poté společně zacvičíme sestavu, kde buďto uvolníme přetížené svaly - například při sedavém zaměstnání. Posílíme svaly, které mají tendenci k ochabování a na závěr budeme relaxovat. 

Na lekci si s sebou vezměte ručník, sportovní oblečení a obuv. Tekutiny lze zakoupit v baru před začátkem lekce.

Lekce trvá 40 minut. 

Probíhá nepravidelně - dle zájmu. Trénink je maximálně pro 3 osoby.