70 kilo

12.07.2017

Zkusíte uhádnout která z žen na obrázku váží 70 kilo?

První? Druhá? Poslední? ..... 


Správná odpověď je : VŠECHNY. 

Ano, všechny tyto ženy váží 70 kilogramů. Je to skvělý příklad pro to, jak každá "nosíme" svá kila jiným způsobem. V roce 2010 byl průměrná váha českých žen 69,7 kg. V roce 2002 dokonce 68,4 kg. Muži na tom nejsou o moc lépe: v roce 2002 byla jejich průměrná váha 82,1 kg, v roce 2010 potom 83,6kg. 

Tyto údaje však neříkají nic o skladbě těla. Jarda Jágr váží 102 kg a nikdo by i netroufnul říci, že má nadváhu. Zkrátka a dobře: Svaly jsou méně objemné avšak o mnoho těžší než tuk.  

Je tedy nesmyslné upnout se na údaj o své váze a ignorovat signály jako volné či upnuté  oblečení. Pokud se rozhodnete hubnout doporučuji nejen spolupráci s odborníkem, abyste se vyhnuli jojo efektu, který po většině diet nastane, ale zároveň vyměňte klasickou váhu za lepší, která dokáže určit poměr tuku a svalů. Můžete se poté zbytečně snažit s cvičení a dietou a váha a váha může stagnovat, neboť se mění složení těla. Tedy spalujete tuky a nabíráte svalovou hmotu. 

Nevíte jak na to? Ráda Vám poradím, jak přebytečný tuk přeměnit na svaly. Bez jojoefektu a nesmyslných potravinových doplňků.  :-)