Krabice od bot - charitativní sbírka

04.11.2019

Dobrý skutek!

Vánoce se blíží a já bych vás všechny moc ráda informovala o možnosti podarovat ty nejmenší v Berouně, které to nemají vždy jednoduché - jedná se o děti z Azylového domu v Berouně a z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež . V celkovém počtu 66 dětí.
Trochu se dneska rozepíši o tom, jak a proč jsem se sama do projektu Krabice od bot zapojila a prozradím, že jedním ze sběrných míst  je i Move&food. 

Všechna místa uvidíte na tomto odkazu a tam lze i  rezervovat dárek - https://www.krabiceodbot.cz/sberna-mista/  

Charitativních sbírek je (zejména před Vánoci) nepřeberné množství - můžete si koupit propisku, přispět na účet, nakoupit na webu a X% přispět na libovolnou organizaci, podarovat babičku či dědečka přes Ježíškova vnoučata, přinést granule do útulku pro psy... .
Myslím,že jsem vyzkoušela někdy každou možnost, nicméně projekt krabice od bot nechává organizátora (sběrné místo), aby si sám domluvil s organizacemi nebo sociálně slabými rodinami jejich účast v projektu. A sám také dárky dopraví dětem. Vypadává tak možnost, že dostane někdo jiný. Zároveň uděláte radost někomu, koho třeba potkáváte někdy na ulici. O důvodech proč darovat dětem dárky k Vánocům se asi nemusím rozepisovat. Přesto mi při rozhovoru s vedoucí spolku Pro zdraví 21 - Mgr. Zdeňkou Hylasovou Benešovou překvapila souvislost mezi darováním a braním. Děti ze sociálně slabých rodin nejsou zvyklé dostávat... ale bohužel je spoustu věcí, které by si přály...
Věřím, že ve svém okolí najdu dobré duše, které se zamyslí nad tím, jestli toho sami nemají už příliš a nevykouzlí úsměv někomu jinému.

.
Jak na to? 

Na webu https://www.krabiceodbot.cz/sberna-mista/ - tam si můžete vybrat, koho chcete podělit - jestli to bude holčička či chlapeček a v jakém věku. Dárek si on-line zarezervujete. Je to novinka oproti předchozím ročníkům, neboť pro některé věkové kategorie bylo dárků mnoho a některé nedostávaly. Pak si seženete prázdnou krabici od bot, kterou naplníte dárky( s ohledem na věk a pohlaví dítěte). Příklady naplnění krabice můžete vidět na tomto webu: https://www.krabiceodbot.cz/o-projektu/tipy-na-darky/ . Ideální je do krabice dát více položek - kosmetiku, hračku, knížku, školní potřeby,.... Celou krabici zabalit do vánočního papíru a adresovat. Poté přinést do studia Move&food. Sběr krabice se bude oficiálně konat v termínu 25.11.-. 8.12.2019.


Krabici nemusíte plnit sami - můžete se třeba zeptat svých dětí, zda nemají nějakou hračku, s kterou si nehrají nebo něco, oč by se rádi podělili. Případně můžete krabici naplnit v rámci pracovního kolektivu nebo třeba s kamarády.


Během domlouvání projektu jsem často slyšela obavu, aby v krabici byly věci nové, případně zánovní. Vloni se stalo,že jedna z krabic obsahovala špinavé ponožky a podobné věci. Účast je čistě dobrovolná a já bych byla ráda, aby energie, kterou do tohoto projektu vkládám byla opravdu využita na 100% a těchto 66 dětí se pod vánočním stromečkem skutečně radovalo.
Uff, tak snad jsem vám popsala, co se chystá a doufám,že vás i malinko nadchla pro dobrou věc. Pokud máte nějaké dotazy, napište mi, nebo volejte. Děkuji všem, kteří dočetli až sem a případně se rozhodnou i tuto myšlenku sdílet mezi své známe a kamarády. A samozřejmě nejvíc vděčná budu těm, kteří do toho se mnou půjdou!